Before School (cl.V-VIII)


Pentru detalii si inscrieri contactati-ne la
numarul de telefon: 0720 548 870

Before School „Teen`s Study Club”

Servicii Before School (clasele V-VIII)
- Drumul Taberei, Militari -

Intr-o perioada in care tot mai multi tineri sunt rupti de realitatea cotidiana in care traiesc, in care tot mai multi copii si viitori adolescenti considera ca a invata nu mai are niciun rost, clubul nostru impreuna cu echipa sa de profesori specializati (profesori de limba si literatura romana, profesori de matematica, etc.) isi propune sa redea parintilor si elevilor sentimentul de sens al studiului si invatatului si sa stabileasca o relatie logica si normala intre a invata si a-si castiga propria existenta.

Programul before school "Teen's Study Club" pe care il punem la dispozitie este un program destinat, in general, copiilor care studiaza in clasele V - VIII, unde, sub atenta supraveghere si indrumare a unor cadre specializate, copiii isi pregatesc temele, invata, efectueaza exercitii suplimentare (la limba si literatura romana si matematica), li se furnizeaza cu rabdare explicatii in contextul in care nu au inteles ceva anume, se corecteaza temele impreuna cu acestia si li se explica unde au gresit, fac pregatire pentru concursuri si olimpiade, participa la activitati cursuri optionale de limbi straine (curs Cambridge de limba engleza, curs de limba germana), se relaxeaza prin activitatile recreative organizate (sah, jocuri logice de tip Mind lab, etc.), socializeaza si isi fac prieteni.

Pachetul de servicii cuprinde:

Preluarea copiilor de acasa dimineata (optional);


Efectuarea temelor cu profesori calificati;


Se face cu personal specializat (profesori de limba si literatura romana, profesor de matematica, etc.), dar si pregatirea pentru alte materii din ziua respectiva (limba engleza, limba franceza, limba germana, geografie, istorie, biologie, fizica, chimie, etc), unde copiii invata si sunt ascultati, iar in masura timpului disponibil, acestia lucreaza suplimentar la limba si literatura romana (prof. Camelia Georgescu de la Scoala Gimnaziala nr. 117) si la matematica (cu profesor de matematica), fizica, chimie;


Activitati recreative;


Masa de pranz;


Servirea mesei de pranz si a desertului, inainte de plecarea spre scoala;


Transportul copiilor la scoala;


Transportul copiilor de la locatia noastra catre scoala (sector 6 – cartier Drumul Taberei, cartier Militari; sector 5 (zona 13 Septembrie, Drumul Sarii), inainte de inceperea orelor de curs;


Cursuri optionale, la cerere;


Cursuri optionale:


English Center - cursuri de limbi straine (vizualizati pagina "Cursuri de limbi straine"):

 • curs avansat de limba engleza (Cambridge);

Alte cursuri optionale:

 • curs de robotica si programare;

PENTRU ANUL SCOLAR URMATOR, SEPTEMBRIE 2022– IUNIE 2023,
LOCURILE PENTRU INSCRIEREA COPIILOR NOI SUNT LIMITATE

Din acest motiv, daca v-ati decis si doriti sa inscrieti copilul in cadrul clubului nostru, pentru a avea siguranta rezervarii unui loc, recomandam sa initiati din timp procedura de inscriere a copilului.

Preluarea copiilor de la scoli se realizeaza in zona sectorului 6 si a unei zone din sectorul 5 (precum si durata parcurgerii cu masina a distantei de la scoala la locatie):

Cartierul Drumul Taberei:

 • Scoala Gimnaziala nr. 197 ( 3 minute );
 • Colegiul National “Elena Cuza” ( 3 minute );
 • Scoala Gimnaziala nr. 59 "Dimitrie Sturdza" ( 1 minut );
 • Scoala Gimnaziala "Adrian Paunescu" (1 minut );
 • Scoala Gimnaziala “Sfantul Andrei” ( 5 minute );
 • Scoala Gimnaziala nr. 311 ( 1 minut );
 • Colegiul National "Grigore Moisil" ( 5 minute );
 • Liceul Tehnologic "Sf. Antim Ivireanu" ( 4 minute );
 • Scoala Gimnaziala nr. 169 ( 3-4 minute );
 • Liceul Teoretic "Eugen Lovinescu" ( 3 minute );
 • Scoala Gimnaziala nr. 176 ( 5 minute );
 • Scoala Gimnaziala nr. 206 ( 5 minute );
 • Scoala Gimnaziala nr. 279 "Sf. Arh.Mihail si Gavril"
 • Scoala Gimnaziala nr. 164 ( 3 minute );
 • Scoala Gimnaziala nr. 193 ( 4 minute );
 • Scoala Gimnaziala nr. 144 ( 5 minute );
Cartierul Militari:

 • Scoala Gimnaziala nr. 174 “C-tin Brancusi” ( 8 minute );
 • Scoala Gimnaziala nr. 117 ( 6 minute );
 • Scoala Gimnaziala nr. 309 ( 7 minute);
 • Scoala Gimnaziala nr. 156 ( 7 minute );
 • Scoala Gimnaziala nr. 157 "Ion Dumitriu" ( 7-8 minute );
 • Scoala Gimnaziala nr. 198 ( 10 minute );
 • Scoala Gimnaziala nr. 310 ( 8 minute );
 • Scoala Gimnaziala nr. 142 ( 6 minute );
O zona din sectorul 5:

 • Liceul Teoretic "Ion Barbu" ( 5-6 minute );
 • Scoala Gimnaziala nr. 150 ( 7-8 minute );
 • Scoala Gimnaziala nr. 146 "I.G. Duca" ( 7 minute );
 • Scoala Gimnaziala nr. 115 ( 7-8 minute );
 • Scoala Gimnaziala nr. 128 ( 7 minute );
 • Liceul Teoretic Stefan Odobleja ( 6 minute );
 

Aduceti la noi un copil si veti primi un om pregatit pentru viata